• list_banner1

Ограда

 • КАНАДА ПРИВРЕМЕНА ОГРАДА

  КАНАДА ПРИВРЕМЕНА ОГРАДА

  Привремена заварена ограда во канадски стил, позната и како мобилна ограда, пренослива ограда, е еден вид многу популарна привремена ограда во Канада и Северна Америка.Клучната карактеристика на мобилната ограда во Канада е цврстата рамка заварена со квадратни цевки, стабилни оградни стапала и горната спојка во форма на стр.

  Привременото оградување е модуларен и стабилен систем за изолација и заштита на работи на градилишта, места на несреќи, општинско инженерство, комерцијална површина, станбена употреба.Регресија, ако сте компанија за привремено изнајмување огради, тука е изборот на едно место за вашето барање за издржливост и повеќекратна употреба.

  Како искусен професионален производител, ние секогаш се придржуваме до најпрецизното заварување и димензионалната калибрација, без разлика дали од цевчестата рамка, заварената мрежа, основата за оградување или горниот конектор.

 • BRC ограда

  BRC ограда

  BRC оградата, позната и како ролна ограда, е специјално дизајнирана заварена мрежеста ограда со уникатни горни и долни „валани“ рабови.Изработен е од челични жици со висока цврстина кои се заварени и свиткани за да формираат триаголна површина со ролна на горниот и долниот дел за да обезбедат силна структура и прецизна мрежа.Неговите валани рабови не само што обезбедуваат површина погодна за користење, туку и максимална цврстина и одлична видливост.Во моментов е многу популарен во Сингапур, Јапонија, Јужна Кореја и Југоисточна Азија.Главно се користи во паркови, училишта, игралишта, фабрики, паркинзи, станбени простории и други места како заштитни огради или бариери.

 • заварена жичана мрежа панел

  заварена жичана мрежа панел

  Заварени мрежести панели
  Панелите со заварена жичана мрежа се вид на ограда што најчесто се користи во станбени, комерцијални и индустриски апликации.Овие панели се направени од висококвалитетна галванизирана челична жица која е заварена заедно за да формира цврста и издржлива мрежа.Панелите со заварена жичана мрежа се разноврсни, економични и лесни за монтирање, што ги прави идеален избор за широк спектар на проекти.

 • 3D ЗАКВИНА ЗАВАРЕНА МРЕЖЕЖНА Ограда

  3D ЗАКВИНА ЗАВАРЕНА МРЕЖЕЖНА Ограда

  Заварената ограда со е еден вид високобезбедно мрежеста ограда, има долг животен век и широко се користи во градини, куќи, надворешни површини, патишта итн.Овој тип ниеldedоградата од жичана мрежа е многу привлечно и исплатливо решение.Панелите имаат греди во форма на „V“ на горните, централните и долните рабови, кои не само што го подобруваат изгледот, туку и обезбедуваат интегрална поддршка што се протега помеѓу столбовите.Панелите имаат греди во форма на „V“ на горните, централните и долните рабови, кои не само што го подобруваат изгледот, туку и обезбедуваат интегрална поддршка што се протега помеѓу столбовите.
  Системот за ограда со 3 преклопни заварени мрежи е модерен и визуелно привлечен систем за оградување со тешки заварени мрежи.

  прифаќаме приспособени, како спецификација, боја, површинска обработка.

  Нашите фабрики се наоѓаат во Кина и се извезуваат низ целиот свет!

 • Австралиска привремена ограда

  Австралиска привремена ограда

  Привремената ограда е самостојна, самоносечка оградна табла која е фиксирана заедно со штипки и испреплетени заедно, што ја прави пренослива и флексибилна, погодна за широк опсег на апликации.Панелот за ограда е поддржан со ногарки противтежа и доаѓа со различни додатоци, вклучувајќи врати, стапала за парапет и потпори, во зависност од апликацијата.

  Нашата фабрика се наоѓа во Кина и се извезува во различни делови на светот!

 • 868 Двојна жица ограда

  868 Двојна жица ограда

  Оградата 868 линија е еден вид ограда од заварена мрежа.Тоа не е само декоративна ограда, туку и идеална заштитна ограда од заварена мрежа.Не само што ја има карактеристиката на традиционалната двојна жичена ограда, исто така, ја прави повеќе декоративна.За повисоки безбедносни барања, постојат повеќе опционални компоненти кои може да се користат во различни полиња.

  Нашата фабрика се наоѓа во Кина и се извезува во различни делови на светот!

 • Привремена бариера за контрола на толпата

  Привремена бариера за контрола на толпата

  Мобилните привремени огради, исто така познати како огради за контрола на толпата, имаат висина вообичаено од 1 метар до 1,2 метри, или можеме да ги произведеме според барањата на клиентите.припаѓа на серијата изолациски и заштитни бариери, широко се користи за безбедносна изолација на различни општински инженеринг, плоштади, урбани патишта, автопати, развој на згради, места за итни случаи, јавни објекти и други места, играјќи улога во безбедносната изолација и рано предупредување.

  Нашата фабрика се наоѓа во Кина и се извезува во различни делови на светот!

 • жица за бричење Метална ограда против качување за важни места

  жица за бричење Метална ограда против качување за важни места

  Бодликавата заштитна ограда е нов тип на заштитна мрежа, изработена од остар аголен поцинкуван челичен лим или лим од не'рѓосувачки челик како сечило, челична жица како основна жица комбинација на заштитна опрема Производот има ефект на одвраќање, против превртување, итн. материјалот е тврд, висока јачина, висока напнатост, уникатен облик на дизајн, не е погоден за допир, за да се постигне одличен ефект на заштитна изолација.

 • Се продава ограда со синџир со галванизирана жешка 6 стапки, привремена ограда, градинарска ограда

  Се продава ограда со синџир со галванизирана жешка 6 стапки, привремена ограда, градинарска ограда

  Оградата од синџир е исто така позната како дијамантска мрежна ограда или закачена цветна мрежа.оградата на синџирот е направена со извртување на суровини од метална жица.Исто така, постојат два вида завиткување на рабовите: преклопен раб и искривен раб.Суровината може да биде галванизирана челична жица или челична жица обложена со ПВЦ.Вториот може да има сопствена боја, најпопуларна е темно зелена.

  Нашата фабрика се наоѓа во Кина и се извезува во различни делови на светот!

 • 356 358 Ограда од заварена челична жичана мрежа против кражба со високи безбедносни перформанси

  356 358 Ограда од заварена челична жичана мрежа против кражба со високи безбедносни перформанси

  Оградата против кражба на мрежестата ограда со густина од 358 има висока безбедност и јасен внатрешен поглед.Главно се користи на различни безбедни места со високи барања за заштита како што се затвори, аеродроми и безбедност на струја.Нашата фабрика се наоѓа во Кина и се извезува во различни делови на светот!Минималната количина на нарачка е 100 комплети.

 • 656 Поцинкувана двојна заварена решетка ограда во индустриска област

  656 Поцинкувана двојна заварена решетка ограда во индустриска област

  Оградата 656 е цврсто заварена мрежест ограда.Тоа не е само декоративна ограда, туку и идеална практична ограда од екранот за електрична заварување.Ја наследува цврстината на двојната жичана ограда врз основа на нејзините предности и е повеќе декоративна.За повисоки безбедносни барања, постојат различни опционални компоненти кои може да се користат во различни области.

  Нашите фабрики се наоѓаат во Кина и се извезуваат низ целиот свет!Минималната количина на нарачка е 100 комплети.

 • ПВЦ облога Заоблена заварена жица мрежа Градинарска фарма ограда

  ПВЦ облога Заоблена заварена жица мрежа Градинарска фарма ограда

  3D панел за ограда со столбови од праска, овој тип на производ изгледа многу убаво и има долг работен век.Широко се користи во градините,

  Куќи, куќи, надворешни површини, патишта итн.

  Нашата фабрика се наоѓа во Кина и се извезува во различни делови на светот!