Ние обезбедуваме метални производи

Оградни мрежи

 • заварена жичана мрежа панел

  заварена жичана мрежа панел

  Заварени мрежести панели
  Панелите со заварена жичана мрежа се вид на ограда што најчесто се користи во станбени, комерцијални и индустриски апликации.Овие панели се направени од висококвалитетна галванизирана челична жица која е заварена заедно за да формира цврста и издржлива мрежа.Панелите со заварена жичана мрежа се разноврсни, економични и лесни за монтирање, што ги прави идеален избор за широк спектар на проекти.

 • Привремена бариера за контрола на толпата

  Привремена бариера за контрола на толпата

  Мобилните привремени огради, исто така познати како огради за контрола на толпата, имаат висина вообичаено од 1 метар до 1,2 метри, или можеме да ги произведеме според барањата на клиентите.припаѓа на серијата изолациски и заштитни бариери, широко се користи за безбедносна изолација на различни општински инженеринг, плоштади, урбани патишта, автопати, развој на згради, места за итни случаи, јавни објекти и други места, играјќи улога во безбедносната изолација и рано предупредување.

  Нашата фабрика се наоѓа во Кина и се извезува во различни делови на светот!

 • 868 Двојна жица ограда

  868 Двојна жица ограда

  Оградата 868 линија е еден вид ограда од заварена мрежа.Тоа не е само декоративна ограда, туку и идеална заштитна ограда од заварена мрежа.Не само што ја има карактеристиката на традиционалната двојна жичена ограда, исто така, ја прави повеќе декоративна.За повисоки безбедносни барања, постојат повеќе опционални компоненти кои може да се користат во различни полиња.

  Нашата фабрика се наоѓа во Кина и се извезува во различни делови на светот!

 • ПВЦ облога Заоблена заварена жица мрежа Градинарска фарма ограда

  ПВЦ облога Заоблена заварена жичана мрежа Градинарска фарма...

  3D панел за ограда со столбови од праска, овој тип на производ изгледа многу убаво и има долг работен век.Широко се користи во градините,

  Куќи, куќи, надворешни површини, патишта итн.

  Нашата фабрика се наоѓа во Кина и се извезува во различни делови на светот!

 • Се продава ограда со синџир со галванизирана жешка 6 стапки, привремена ограда, градинарска ограда

  Поцинкувана ограда со синџир со 6 стапки топло-поцинкувана, Тем...

  Оградата од синџир е исто така позната како дијамантска мрежна ограда или закачена цветна мрежа.оградата на синџирот е направена со извртување на суровини од метална жица.Исто така, постојат два вида завиткување на рабовите: преклопен раб и искривен раб.Суровината може да биде галванизирана челична жица или челична жица обложена со ПВЦ.Вториот може да има сопствена боја, најпопуларна е темно зелена.

  Нашата фабрика се наоѓа во Кина и се извезува во различни делови на светот!

 • Градинарска ограда Модерна ограда од ковано железо

  Градинарска ограда Модерна ограда од ковано железо

  Поцинкуваната ограда може да се користи за вили, градини, страни на патот или изолација на фабричките области, изработена од челик со висока цврстина, вкупната цврстина е значително подобрена, со силна отпорност на корозија, отпорност на висока температура, ниски барања за основата, долг работен век, лесен за чисти

 • За безбедносни апликации, галванизирани машини за бричење, концертина, жица за бричење

  За безбедносни апликации, галванизирани машини за бричење, ко...

  Бодликавата жица е позната и како шестоаголна бодликава жица, бодликава жица со ограда за жилет, бодликава жица со жилет или бодликава жица Данет.Тоа е еден вид на

  Современ безбедносен материјал за ограда изработен од топло поцинкуван челичен лим или лим од нерѓосувачки челик со подобра заштита и цврстина на оградата.Жицата за бричење усвојува остар нож и жица со силна јадро, која има карактеристики на силна ограда, лесна инсталација и отпорност на стареење.

 • жица за бричење Метална ограда против качување за важни места

  жица за жилет Метална ограда против качување за увоз...

  Бодликавата заштитна ограда е нов тип на заштитна мрежа, изработена од остар аголен поцинкуван челичен лим или лим од не'рѓосувачки челик како сечило, челична жица како основна жица комбинација на заштитна опрема Производот има ефект на одвраќање, против превртување, итн. материјалот е тврд, висока јачина, висока напнатост, уникатен облик на дизајн, не е погоден за допир, за да се постигне одличен ефект на заштитна изолација.

Верувајте ни, изберете нè

За нас

 • околу 11

Краток опис:

Hebei Henglian Metal Products Co., Ltd., производител на оградни мрежи со повеќе од 20 години искуство, е член на здружението Anping оградни мрежи.Специјализирани сме за производство на широк асортиман на оградни мрежи, вклучувајќи мрежи за ограда на автопат, мрежи за заштита на затворите, мрежи со бодликава ограда, билатерални оградни мрежи, општински оградни мрежи, мрежи за аеродромски огради, огради на стадиони, бодликави јажиња и кафези за немири.Нашиот дневен производствен капацитет е неверојатно брз и може да достигне до 5000 квадратни метри!Со повеќе од 50 посветени вработени, ние сме посветени на нашите клиенти да им обезбедиме брзо и практично искуство.

Учествувајте во изложбени активности

Настани и трговски саеми

 • 微信图片_20240229100312
 • 55758756
 • 微信图片_20231128095312
 • 微信图片_20231216145856
 • 微信图片_20231124160001
 • Се продаваат привремени панели за ограда во Канада

  Привремена заварена ограда во канадски стил, позната и како мобилна ограда, пренослива ограда, е еден вид многу популарна привремена ограда во Канада и Северна Америка.Клучната карактеристика на мобилната ограда во Канада е цврстата рамка заварена со квадратни цевки, стабилни оградни стапала и горната спојка во форма на стр.Привремено ...

 • Панели за ограда од заварена мрежа за безбедност на автопатот, топло поцинкувани или обложени со ПВЦ

  Панели за ограда на автопат Материјал: Висококвалитетна нискојаглеродна челична жица, високојаглеродна челична жица, галванизирана железна жица (Q195 & Q235) Направена е со заварување од жичана мрежа за да се формираат панели или листови со еднообразен отвор и цврста структура.Метални жичени огради и заштитни огради за греди, звучни бариери се...

 • Испорака на оградата со бариера од жилет до клиентот

  Жилет жица е еден вид жица со остар нож, може да ги запре автомобилите, животните и луѓето да ги уништат вашите сопствени работи. бидете многу посилни и помоќни

 • Австралија привремена ограда

  Привремена ограда во Австралија Панелите за привремена ограда се идеално решение за привремена безбедност на локацијата.Панелите се исклучително еластични и се погодни за повеќекратна употреба.Привременото оградување LinkLand лесно се конструира во систем и може да се состави за да формира директна низа од панели или да се приклучи...

 • Двојна жичана ограда – Ограда со јасен поглед

  Двојна жичана ограда Двојна жичана ограда, позната како двојна хоризонтална жичана ограда, 2d панел ограда или двојна жичана ограда.е исто така именуван 868 или 656 ограден панел Секоја заварена точка е заварена со една вертикална и две хоризонтални жици, во споредба со обичните заварени оградни панели, двојната жичана ограда има повисока ст...

 • cert12
 • cert13