• list_banner1

Поцинкувана бодликава жица против 'рѓа, традиционална ограда од изопачена бодликава жица

Краток опис:

Жичаната мрежа е модерен материјал за безбедносна ограда што може да се инсталира на врвот на ѕидовите, користејќи спојување и сечење на жилет како пречка за блиските натрапници.Мрежата од галванизирана бодликава жица обезбедува одлична заштита од атмосферска корозија и оксидација.Неговата висока отпорност овозможува поголемо растојание помеѓу столбовите на оградата.

Нашата фабрика се наоѓа во Кина и се извезува во различни делови на светот!Минималната количина на нарачка е 100 комплети.


Детали за производот

Ознаки на производи

Опис на производот

Двојна извиткана жичана мрежа е модерен материјал за безбедносна ограда изработен од жичана мрежа со висока цврстина.Може да се инсталира двојна искривена мрежа од бодликава жица за да се заплашат и да се спречат агресивните околни напаѓачи, а на горниот дел од ѕидот може да се инсталираат сечила за бричење и сечење.Специјалните дизајни го отежнуваат качувањето и допирањето.Жиците и лентите се поцинкувани за да се спречи корозија.

Бодликава жица (2)
Дизајн на ограда од бодликава жица
Производители на бодликава жица (2)
Производители на бодликава жица (4)

Главни карактеристики

1. Острите рабови ги исплашија напаѓачите и крадците.

2. Висока стабилност, цврстина и цврстина на истегнување, спречувајќи сечење или оштетување.

3. Отпорен на киселини и алкали.

4. Издржлив на сурови средини.

5. Отпорност на корозија и 'рѓа.

6. Може да се користи заедно со други огради за безбедносни бариери на високо ниво.

7. Лесна инсталација и расклопување.

8. Лесен за одржување.

9. Издржлив и има долг работен век.

Производителите на бодликава жица
Бодликава жица
Поцинкувана бодликава жица (2)
Поцинкувана бодликава жица (3)

Употреба на мрежа од бодликава жица: мрежата од бодликава жица е широко користена во објектите за национална безбедност како што се затворите, центрите за притвор и владините згради во многу земји.Во последниве години, бодликавата лента очигледно стана најпопуларна линија за огради од високата класа, која не се користи само за апликации за национална безбедност, туку и за вили и социјални огради, како и за други приватни згради.

Поцинкувана бодликава жица (4)
Поцинкувана бодликава жица (5)
Поцинкувана бодликава жица
ПВЦ обложена бодликава жица

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  • Надворешна челична ограда Цврста и убава челична ограда

   Надворешна челична оградна плоча Цврста и убава ...

   Опис Основен материјал од заштитната ограда од цинк челик за високотемпературен цинк материјал со топла натопување, цинк со топла натопи се однесува на висококвалитетен челик во илјадници степени на базен со течност од цинк, кој се впива до одреден момент откако течноста од цинк ќе навлезе во челикот, така што дека формира специјална легура на цинк челик, изгледот на топло цинк материјал без никаков третман во околината на теренот може да биде до 20 години без 'рѓа, како што се: висока ...

  • Градинарска ограда Модерна ограда од ковано железо

   Градинарска ограда Модерна ограда од ковано железо

   Опис 1.Поцинкуваните огради може да се користат во станбени области, вили, училишта, фабрики, комерцијални и забавни места, аеродроми, станици, општински проекти, патен сообраќај, проекти за уредување, итн Спецификација ...

  • Ограда од галванизиран челик Дизајн на ограда во европски стил

   Ограда од галванизиран челик Ограда во европски стил...

   Опис Заштитната ограда од цинк челик се однесува на заштитната ограда изработена од галванизиран материјал, кој стана главен производ што се користи во станбени области поради неговите предности од висока јачина, висока цврстина, исклучителен изглед и светла боја.Традиционалната заштитна ограда на балконот користи железни шипки и материјали од легура на алуминиум, за кои е потребна помош од електрично заварување и други процесни технологии, а текстурата е мека, лесна за 'рѓосување и ...